کلم سفید                ۲ پیمانه

کلم قرمز                 ۱ پیمانه

ذرت                      ۱ پیمانه

نخود فرنگی               نصف پیمانه

کالباس                   ۱ پیمانه

هویچ                       ۲ عدد

خیار شور                ۲ عدد

سس مایونز               به اندازه لازم

نمک و فلفل سیاه    به اندازه لازم

برای تهیه سالاد اندونزی ابتدا هویج را به صورت آبپز یا بخارپز می پزیم و به صورت خلالی بسیار نازک خرد می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه کلم قرمز و کلم سفید را به صورت رشته ای نازک و یکدست خرد می کنیم. خیارشور را نیز به صورت رشته ای نازک خرد کرده. کالباس را نیز در ادامه به صورت رشته های نازک خرد کرده و به همراه دیگر مواد داخل یک کاسه بزرگ و جادار می ریزیم. ذرت و نخود فرنگی را به مواد اضافه می کنیم حالا تمام مواد را با هم خوب مخلوط می کنیم.

در این مرحله چند قاشق سس مایونز را به همراه کمی نمک، فلفل سیاه و آبلیمو در یک کاسه کوچک می ریزیم، سپس با مقدار کمی آب سس مایونز را رقیق می کنیم و روی سالاد می ریزیم و خوب مخلوط می کنیم تا به تمام نقاط سالاد برسد. حالا تقریبا سالاد ما آماده است، آنرا در ظرف مورد نظرمان می ریزیم و روی آنرا با سلفون می پوشانیم. در آخر ظرف سالاد را به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا سس به طور کامل به خورد مواد سالاد برود.

اگر می خواهید از کشمش در سالاد خود استفاده کنید حتما از کشمش پلویی استفاده کنید. کشمش را از ۲۰ دقیقه قبل در آب ولرم بخیسانید تا به خوبی نرم شود، سپس در پایان پس از اینکه سالاد آماده شد به سالاد اضافه کنید.