گوشت گوساله          ۲۵۰ گرم

پیاز متوسط              ۲ عدد

آرد نخودچی             ۱ پیمانه

آب                         ۲ لیوان

زعفران دم کرده        ۲ قاشق غذاخوری

رب گوجه فرنگی       ۲ قاشق غذاخوری

سبزی معطر خشک یا تازه         ۱ قاشق غذاخوری

نمک، فلفل سیاه و زردچوبه     به مقدار کافی

ابتدا گوشت را به قطعات کوچک تقسیم می کنیم، سپس درون چرخ گوشت می ریزیم و درون یک کاسه مناسب چرخ می کنیم. در ادامه پوست یک پیاز را جدا می کنیم و می شوییم. حالا پیاز را به صورت ریز رنده می کنیم، سپس به کاسه حاوی گوشت چرخ کرده اضافه می کنیم. در ادامه آرد نخودچی را به همراه سبزی معطر (نعنا، مرزه و ترخون) اضافه می کنیم، سپس زعفران دم کرده را به مواد کوفته اضافه می کنیم. در این مرحله نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را به مواد کوفته اضافه می کنیم، سپس با دست خوب ورز می دهیم تا مواد ترکیب و یکدست شود. در ادامه درون یک تابه مناسب مقداری روغن می ریزیم، سپس روی حرارت قرار می دهیم.

حالا از مواد کوفته مقداری بر می داریم، سپس در دست به اندازه گردوی درشت گرد می کنیم و درون تابه می گذاریم و کاملا سرخ می کنیم. در ادامه به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مواد کوفته تمام شود، سپس تمام کوفته های را درون تابه سرخ می کنیم. در این مرحله پوست مابقی پیاز را جدا می کنیم و می شوییم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه درون یک قابلمه مناسب مقداری روغن مایع می ریزیم، سپس روی حرارت قرار می دهیم و بلافاصله پیاز را به آن اضافه می کنیم.

حالا پیاز را تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود. در ادامه رب گوجه فرنگی را درون قابلمه می ریزیم و به تفت دادن رب گوجه فرنگی ادامه می دهیم تا به طور کامل سرخ شود و رنگ باز کند، سپس نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را اضافه می کنیم. در این مرحله مجددا تفت می دهیم تا بوی خامی ادویه ها بین برود. در ادامه آب را به قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم ریز جوش بزند، سپس کوفته های سرخ شده را درون سس قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۳۰ دقیقه بپزند.