مواد لازم:

سینه و ران مرغ   ۴ تکه

پیاز    ۳ عدد

آلو خورشتی ۸ تا ۱۲ عدد

رب گوجه فرنگی  ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه   به مقدار کافی

زردچوبه و روغن به مقدار کافی

ابتدا تکه های مرغ را درون یک سینی قرار می دهیم. در ادامه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را با یک قاشق غذاخوری روغن مایع ترکیب می کنیم و مرغ را به این ترکیب آغشته می کنیم.

مرغ را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه کنار می گذاریم تا طعم ادویه ها را جذب کنند.

پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، تکه های گوشت مرغ را به قابلمه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا تمام قسمت های گوشت مرغ به صورت یکدست سرخ شوند، سپس از قابلمه خارج کرده و کنار می گذاریم.

پیازها را به صورت خلالی یکدست و نازک خرد می کنیم، سپس به همراه کمی روغن به قابلمه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا پیازها نرم و رنگ شان کاراملی شود، سپس آلوها را به قابلمه اضافه می کنیم.

آلوها را هم کمی تفت می دهیم، سپس رب گوجه فرنگی را به قابلمه اضافه می کنیم و چند دقیقه تفت می دهیم تا رنگ رب گوجه فرنگی باز شود. در ادامه تکه های گوشت مرغ را به قابلمه اضافه می کنیم.

در این مرحله مواد را کمی تفت می دهیم تا با هم یکدست شوند، سپس ۲ لیوان آب جوش به قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم خورشت با حرارت ملایم جا بیفتد. پس از اینکه آب درون قابلمه کشیده شد و خورشت به روغن افتاد، مقداری نمک و فلفل سیاه به خورشت اضافه می کنیم و اجازه می دهیم خورشت به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دیگر روی حرارت بماند تا طعم ادویه ها را جذب کند بعد از این مرحله می تونید خورشت را به همراه برنج سرو کنید.