گوشت چرخ کرده             200 گرم

بادمجان                        4 عدد

جعفری خرد شده              2 قاشق غذاخوری

پیاز خرده شده                 1 عدد

سیر رنده شده                  2 حبه

زرد چوبه                         نصف قاشق چایخوری

فلفل سیاه نصف قاشق چایخوری

رب گوجه فرنگی  2 قاشق غذاخوری

گوجه گیلاسی برای تزیین

خلال دندان برای پیچیدن

ابتدا بادمجان ها را پوست گرفته و داخل مخلوط آب و نمک قرار دهید و به سراغ درست کردن مواد میانی بروید. جعفری و پیاز را خرد کرده و سیر را هم رنده کنید و کنار بگذارید. حالا تابه ای را روی حرارت قرار داده و کمی روغن بریزید تا گرم شود، سپس پیاز ها را به تابه اضافه کرده و تفت دهید تا سبک شود.

در این مرحله سیر را اضافه کنید و به همراه پیاز کمی تفت دهید تا عطر آن بلند شود. نمک، زردچوبه و فلفل را افزوده و در صورت تمایل ادویه دلخواهتان را اضافه کنید و مواد را خوب زیر و رو کنید تا طعم ها با هم ترکیب شوند.

در ادامه گوشت چرخ کرده را به تابه افزوده و تفت دهید تا تغییر رنگ داده و سرخ شود. رب گوجه را در گوشه ای از تابه تفت داده و با سایر مواد مخلوط نمایید تا رنگ داده و خامی آن از بین برود.

در نهایت جعفری خرد شده را بریزید و نصف لیوان آب بریزید و اجازه دهید تا مواد برای چند دقیقه با درب بسته بپزد و آب آن تبخیر شود.

بادمجان ها را از آب خارج کرده و آن ها را به شکل ورقه های نازک برش بزنید. بادمجان ها را با روغن سرخ کرده و روی یک دستمال تمیز قرار دهید تا روغن اضافی اش برود.

داخل یک بشقاب دو تا سه ورق بادمجان را به شکل ظربدر روی هم قرار داده و یک قاشق از مواد را در میان آن قرار داده و بادمجان ها را روی یکدیگر برگردانید تا حالت بقچه پیدا کند. در نهایت با کمک یک خلال دندان بادمجان ها را ببندید.

به زودی با فروشگاه محصولات غذایی برتر در خدمت شما هستیم