گوشت چرخ کرده             200 گرم

بادمجان                        4 عدد

جعفری خرد شده              2 قاشق غذاخوری

پیاز خرده شده                 1 عدد

سیر رنده شده                  2 حبه

زرد چوبه                         نصف قاشق چایخوری

فلفل سیاه نصف قاشق چایخوری

رب گوجه فرنگی  2 قاشق غذاخوری

گوجه گیلاسی برای تزیین

خلال دندان برای پیچیدن

ابتدا بادمجان ها را پوست گرفته و داخل مخلوط آب و نمک قرار دهید و به سراغ درست کردن مواد میانی بروید. جعفری و پیاز را خرد کرده و سیر را هم رنده کنید و کنار بگذارید. حالا تابه ای را روی حرارت قرار داده و کمی روغن بریزید تا گرم شود، سپس پیاز ها را به تابه اضافه کرده و تفت دهید تا سبک شود.

در این مرحله سیر را اضافه کنید و به همراه پیاز کمی تفت دهید تا عطر آن بلند شود. نمک، زردچوبه و فلفل را افزوده و در صورت تمایل ادویه دلخواهتان را اضافه کنید و مواد را خوب زیر و رو کنید تا طعم ها با هم ترکیب شوند.

در ادامه گوشت چرخ کرده را به تابه افزوده و تفت دهید تا تغییر رنگ داده و سرخ شود. رب گوجه را در گوشه ای از تابه تفت داده و با سایر مواد مخلوط نمایید تا رنگ داده و خامی آن از بین برود.

در نهایت جعفری خرد شده را بریزید و نصف لیوان آب بریزید و اجازه دهید تا مواد برای چند دقیقه با درب بسته بپزد و آب آن تبخیر شود.

بادمجان ها را از آب خارج کرده و آن ها را به شکل ورقه های نازک برش بزنید. بادمجان ها را با روغن سرخ کرده و روی یک دستمال تمیز قرار دهید تا روغن اضافی اش برود.

داخل یک بشقاب دو تا سه ورق بادمجان را به شکل ظربدر روی هم قرار داده و یک قاشق از مواد را در میان آن قرار داده و بادمجان ها را روی یکدیگر برگردانید تا حالت بقچه پیدا کند. در نهایت با کمک یک خلال دندان بادمجان ها را ببندید.