گوشت خورشتی       ۴۰۰ گرم

اسفناج                    ۵۰۰ گرم

تره                          ۲۰۰ گرم

سیر                         ۲ حبه

پیاز                         ۲ عدد متوسط

آلو خورشتی             ۲۰۰ گرم

مغز گردو                 ۲۰۰ گرم

رب انار                  ۲ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه     به اندازه کافی

زردچوبه و روغن      به اندازه کافی

ابتدا یکی از پیازها را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و به همراه کمی روغن در یک قابلمه مناسب تفت می دهیم تا نرم و شفاف شود، سپس مقداری زردچوبه اضافه می کنیم و پس از یک دقیقه تفت دادن گردو را چرخ یا آسیاب می کنیم و اضافه می کنیم.

اضافه کردن گردو به این خورش اختیاری است ولی باعث می شود خورش شما خیلی خوشمزه تر شود. پس از کمی تفت دادن گوشت خورشتی را خرد می کنیم و به قابلمه اضافه می کنیم. گوشت خورشتی را تا زمانی که تغییر رنگ بدهد تفت می دهیم.

در ادامه ۴ لیوان آب جوش اضافه می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم تا گوشت بپزد. در حین پخت گوشت پیاز دیگر را به صورت نگینی خرد می کنیم و در یک تابه جداگانه با روغن تفت می دهیم تا پیاز داغ کاراملی شود.

سیر را هم له می کنیم و به پیاز اضافه می کنیم، سیر را نیاز نیست زیاد تفت دهیم. فقط در حدی تفت می دهیم که عطر سیر بلند شود. در ادامه تره و اسفناج را به صورت ساطوری ریز خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم.

چند دقیقه اسفناج و تره را تفت می دهیم تا کمی سرخ شوند سپس تابه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم. حالا باید زمانی که گوشت نیم پز شد سبزیجات را به آن اضافه کنیم. حالا باید منتظر جا افتادن خورشت باشم.

زمانی که آب خورشت نصف شد رب انار را داخل نصف استکان آب جوش حل می کنیم و مقداری نمک و فلفل سیاه هم اضافه می کنیم، سپس به قابلمه خورشت اضافه می کنیم. آلو ها را به مدت ۱۵ دقیقه در آب سرد می خیسانیم. در ۳۰ دقیقه پایانی پخت خورشت، به قابلمه اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا خورشت به روغن بیفتد. به هیچ وجه این خورشت را با آب زیاد سرو نکنید، این خورشت به صورت کم آب سرو می شود. در پایان خورشت را به همراه برنج سرو کنید.