ژله موز: ۱ بسته

پودر ژلاتین: ۳ قاشق غذاخوری

آب سرد: نصف لیوان

تخم مرغ: ۱ عدد

چیپس شکلات: نصف لیوان فرانسوی دسته‌دار

خامه صبحانه: ۲۰۰ گرم

پنیر خامه‌ای یا پنیر ماسکارپونه: ۱۵۰ گرم

شکر: یک لیوان فرانسوی دسته‌دار

گردوی خرد شده: نصف لیوان فرانسوی دسته‌دار

نشاسته ذرت: ۳ قاشق غذاخوری

شیر: ۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار

موز: ۲ عدد

در اولین مرحله از طرز تهیه دسر ایتالیایی روکر موز و ژله باید ژله موز را با ۱/۵ لیوان فرانسوی آب جوش ترکیب کنید. مواد را به روش بن ماری و روی بخار کتری بگیرید و آن قدر هم بزنید تا ژله به خوبی در آب حل شود. حالا قالبی را که دوست دارید روکر را در آن درست کنید، کمی چرب کنید. یک موز را به صورت حلقه‌ای برش دهید و داخل ظرف ژله بچینید. سپس ژله را داخل آن بریزید. قالب را در یخچال قرار دهید تا ژله به خوبی بسته و سفت شود. استفاده از موز در این مرحله بیشتر جنبه تزئینی دارد و شما می‌توانید آن را حذف کنید.

در دومین مرحله از آموزش دستور تهیه دسر ایتالیایی روکر موز و ژله باید ۳ قاشق غذاخوری ژله را با آب سرد ترکیب کنید و روی بخار آب جوش بگیرید و به طور مرتب هم بزنید تا پودر ژله در آب حل شود. حال شکر و شیر و نشاسته ذرت را با هم مخلوط کنید و داخل یک قابلمه مناسب بریزید و با شعله ملایم روی گاز قرار دهید. تخم مرغ‌ها را با کمک همزن بزنید و بعد از اینکه مواد کمی گرم شد، به آن اضافه کنید و مواد را به طور مرتب هم بزنید. در این مرحله از طرز تهیه دسر ایتالیایی روکر موز و ژله باید بعد از اینکه مواد دسر به جوش آمد، ژلاتین حل شده در آب را به مواد اضافه کنید و مواد را آن قدر هم بزنید تا غلیظ شوند. هر زمان که غلظت مواد مانند فرنی شد، شعله گاز را خاموش کنید. پنیر خامه‌ای و خامه را به وسیله همزن با هم ترکیب کنید و سپس به مواد دسر اضافه کنید و کمی هم بزنید تا مخلوط شوند. حالا گردوی خرد شده، چیپس شکلات و موز خرده شده را به مواد دسر اضافه کنید.

در آخرین مرحله از طرز تهیه دسر ایتالیایی روکر موز و ژله باید بعد از اینکه مواد دسر آماده شد و ژله موز در یخچال سفت شد، مواد دسر را روی ژله موز بریزید. قالب را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید و بعد از اینکه مواد سفت شدند، به آرامی کناره‌های دسر را از قالب جدا کنید و آن را در ظرف مناسب برگردانید.