آرد 3 فنجان

شیر نصف فنجان

شکر یک فنجان

تخم مرغ 2 عدد

روغن نباتی یک چهارم فنجان

مخمر خشک یک قاشق غذاخوری

بکینگ پودر یک قاشق چای‌خوری

هل نصف قاشق غذاخوری

روغن برای سرخ کردن به اندازه لازم

مخمر را با مقداری آب گرم ترکیب کنید تا نرم شود. آرد و بیکینگ پودر را الک کنید و کنار بگذارید. یک کاسه بزرگ بردارید و شیر، روغن، تخم مرغ، مایه خمیر، بکینگ پودر، هل و شکر را در آن بریزید. مواد را به خوبی مخلوط کنید. سپس آرد را  به آرامی به مواد اضافه کنید و با هم‌زن دستی به خوبی هم بزنید. زمانی که همه آرد را اضافه کردید، شروع به ورز دادن خمیر کنید. چند دقیقه‌ای این کار را ادامه دهید تا خمیر منسجمی به دست آید. سپس روی کاسه را با یک پارچه بپوشانید و اجازه دهید به مدت 2 ساعت در فضای اتاق بماند تا خمیر ورآید.

برای تهیه بوسراق، مقدار کوچکی از خمیر بردارید و با دست به شکل یک گلوله درآورید. سپس گلوله را میان دو دست خود قرار دهید و کمی بغلتانید تا کشیده شود. بوسراق سنتی طرحی مشبک دارد. می‌توانید با استفاده از یک چاقو شیارهایی را در جهت افقی و سپس عمودی ایجاد کنید. سپس آن را روی یک سطح محدب قرار دهید تا کمی خمیدگی پیدا کند.

مرحله آخر تهیه بوسراق، سرخ کردن آن‌هاست. یک ماهیتابه کوچک بر روی اجاق دهید و روغن را در آن بریزید. اجازه دهید روغن گرم شود. روغن باید به اندازه‌ای باشد که روی خمیر را کاملا بگیرد و شیرینی در آن شناور شود. خمیرهای فرم داده شده را در  روغن بیندازید و کمی صبر کنید تا رنگ آن تغییر کند و طلایی شود. سپس آن را از روغن درآورید و در یک صافی قرار دهید تا روغن اضافی آن کشیده شود و به شیرینی نچسبد.

بوسراق شما آماده است. آن‌ها را در ظرف موردنظر بچینید و کمی پودر قند و دارچین روی آن بپاشید.