برنج                                      3 پیمانه

عدس                                  1/5 پیمانه

گوشت چرخ کرده                   300 گرم

پیاز داغ نگینی خرد شده           3 قاشق غذاخوری

کشمش پلویی            1 پیمانه

خرما                       چند عدد

دارچین                  2 قاشق چایخوری

نمک                       به مقدار لازم

روغن                       به مقدار لازم

زعفران آب کرده       به مقدار لازم

زردچوبه                   به مقدار لازم

فلفل سیاه                  به مقدار لازم

برنج ها و عدس ها را بشورید و اجازه دهید تا چند ساعت خیس بخورند. سپس 3 قاشق غذاخوری پیاز داغ را با گوشت چرخ کرده مخلوط کنید. زردچوبه را نیز اضافه کنید و بر روی حرارت قرار بدهید تا کاملا گوشت با پیاز تفت داده شود و آب گوشت جمع شود.

یک پیمانه آب به گوشت اضافه کنید و اجازه دهید تا گوشت با حرارت ملایم به مدت نیم ساعت بپزد. دارچین و زعفران دم کرده و همراه با فلفل سیاه را هم به گوشت اضافه کنید. کشمش های تمیز شده را در ظرفی دیگر با مقداری آب بخیسانید. کشمش های خیس شده را  در مقداری روغن تفت دهید. کشمش هم نباید زیاد تفت داده شود و در حین تفت دادن هم می توانید کمی دارچین به آنها اضافه کنید.

خرما ها را از هسته در بیاورید و در 1 قاشق غذا خوری روغن تفت دهید. در یک قابلمه آب جوش عدس ها را بریزید تا نیم پز شوند. در یک قابلمه دیگر آب جوش برنج های شسته شده را بریزید. آب عدس را بعد از نیم پز شدن جدا کنید و به برنج در حال جوش اضافه کنید.و سپس مواد داخل ظرف را هم بزنید. بعد از نیم پز شدن برنج در داخل آبکش بریزید تا آب آن جدا شود در قابلمه ای که میخواهید برنج را دم کنید ته دیگ مورد نظرتان را با کمی روغن بچینید و برنج و عدس مخلوط شده را با کف گیر وارد قابلمه کنید و حرارت را کمی زیاد کنید تا برنج بخار کند. برنج که دم کشید حرارت را کم کنید و دم کنی را روی آن قرار دهید تا 45 دقیقه که پلو بپزد و هنگامی که برنج آماده شد روی برنج را با گوشت چرخ کرده ، خرما و کشمش آماده شده تزیین و سرو نمایید.