تخم مرغ                ۱ عدد

کره                       ۲۰۰ گرم

پودر قند                  ۵۰ گرم

روغن مایع                ۴۰ گرم

دارچین                  ۱ قاشق چایخوری

وانیل                      ۱ قاشق چایخوری

آرد                         ۶۰۰ گرم

بکینگ پودر              ۱ قاشق چایخوری

گردوی خرد شده    ۱ لیوان

دارچین                   ۱ قاشق چایخوری

شکر دانه ریز          ۳ قاشق غذاخوری

در ابتدای کار کره هم دمای محیط را به همراه پودر قند، پودر دارچین و روغن مایع درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با همزن برقی یا دستی مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شوند. در این مرحله وانیل را به همراه تخم مرغ به کاسه اضافه کرده و مواد را چند دقیقه دیگر مخلوط می کنیم تا بافت شان حجیم شود. در ادامه آرد و بکینگ پودر را با هم ترکیب می کنیم تا یکدست شوند، سپس درون الک می ریزیم.

ابتدا نصف آرد را روی مواد الک کرده و با دیگر مواد مخلوط می کنیم تا خمیر جمع شود، سپس باقیمانده آرد را به صورت کنترل شده اضافه کرده و مخلوط می کنیم. زمانی که خمیر دیگر به دست نچسبید، اضافه کردن آرد را متوقف می کنیم.

در این مرحله مغز گردوی خرد شده را به خمیر اضافه کرده و در حدی که مغز گردو در تمام خمیر به صورت یکدست پخش شود، خمیر را ورز می دهیم. در ادامه فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد روشن کرده و اجازه می دهیم گرم شود. در این مرحله سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس به اندازه یک گردو از خمیر برداشته و به صورت گرد شکل می دهیم. در ادامه خمیر را داخل مخلوط شکر دانه ریز و دارچین می غلطانیم تا به صورت یکدست کاور شود.

حالا خمیر را درون سینی فر قرار می دهیم. در ادامه تمام خمیر را به همین صورت شکل داده و درون سینی می چینیم، سپس به مدت ۱۵ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا قرابیه ها بپزند. پس از این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

می توانیم پس از اینکه سینی را از فر خارج کردیم، روی هر قرابیه یک شکلات سکه ای قرار دهیم تا با حرارت قرابیه ذوب شود، سپس نصف مغز گردوی روی شکلات ذوب شده قرار دهیم.