اسفناج     ۵۰۰ گرم

عدس        ۱ پیمانه

سیر          ۲ حبه

پیاز          ۱ عدد

نمک و فلفل سیاه     به مقدار کافی

زردچوبه و روغن      به مقدار کافی

ابتدا عدس را درون یک کاسه مناسب می ریزیم و به اندازه ای آب اضافه می کنیم که سطح آب دو بند انگشت بالاتر از سطح عدس ها باشد. حالا عدس را چند ساعت کنار می گذاریم تا به خوبی خیس بخورد. در این مرحله سیر را به صورت ریز خرد می کنیم، سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه می کنیم. در ادامه سیر خرد شده را به قابلمه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا عطر سیر خارج شود.

حالا مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا ادویه ها با سیر به خوبی ترکیب شوند. در ادامه عدس را آبکشی می کنیم و به قابلمه اضافه می کنیم، سپس ۲ پیمانه آب اضافه می کنیم. در این مرحله حرارت زیر قابلمه را زیاد می کنیم تا آب شروع به جوشیدن کند. پس از اینکه آب شروع به جوشیدن کرد، حرارت زیر قابلمه را ملایم تر می کنیم و اجازه می دهیم عدس با حرارت ملایم بپزد و نرم شود. در همین حین اسفناج را به خوبی می شوییم و خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و اسفناج را اضافه می کنیم. اسفناج را کمی تفت می دهیم تا آب بیندازد و آب آن به طور کامل کشیده شود.

حالا مقداری روغن اضافه کرده و اسفناج را به خوبی تفت می دهیم تا سرخ شود. پس از اینکه عدس نیم پز شد اسفناج را به قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم آب غذا کم شود، سپس آنرا درون ظرف می کشیم و با آب نارنج سرو می کنیم.