شیر : 1 لیوان

آب : نصف لیوان

کره نرم شده : یک چهارم لیوان

آرد سفید:4 لیوان

خمیر مایه فوری : 1 ق غ

شکر : 2 ق غ

نمک : یک و نیم ق چ

تخم مرغ : 1 عدد

قابلمه ای را انتخاب کنید و داخل آن آب ، شیر و کره را بریزید و روی حرارت قرار دهید تا گرم شوند. بعد از اینکه مخلوط گرم شدند آنها را از روی حرارت بردارید و بگذارید تا سرد شوند .در ظرفی دیگر یک و نیم لیوان از آرد را با شکر ، نمک و خمیر مایه مخلوط کنید و هم بزنید وقتی مواد خوب مخلوط شدند شیر را به آنها اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید. کمی بعد تخم مرغ را هم اضافه کنید و همچنان به هم زدن ادامه دهید.باقی مانده آرد را هم کم‌کم اضافه کنید و خمیر را با دست ورز دهید ،آنقدر به اضافه کردن آرد ادامه دهید تا دیگر خمیر به دستتان نچسبد.اگر هم لازم بود آرد بیشتری اضافه کنید.

خمیر را حدود 8 تا 10 دقیقه ورز دهید و بعد روی آن را بپوشانید تا یک ربعی استراحت کند.روی سطح کار کمی آرد بپاشید و بعد از استراحت خمیر آن را روی سطح کار قرار دهید و کمی ورز دهید و به شکل استوانه در بیاورید.سپس توسط یک چاقوی خیس و تیز ، خمیر را به 2 قسمت مساوی و بعد هر قسمت را به 2 قسمت مساوی دیگر تقسیم کنید. هر قسمت را به همین شکل تقسیم کنید تا خمیر به 16 قسمت مساوی تقسیم شود. خمیرها را گرد کنید و بگذارید تا کمی خودشان را بگیرد.بعد هر کدام از خمیرها را با کمک وردنه به صورت دایره ای به قطر 15 سانتی‌متر باز کنید.

بعد خمیرهای باز شده را رول کنید.در وسطهای رول سر و ته خمیر را به داخل جمع کنید و آخرش رو با انگشت شست و اشاره فشار دهید تا باز نشوند و از همون سمت داخل سینی فر قرار دهید. رول ها خمیر را با فاصله زیاد داخل سینی فر بچینید تا بعد از پف کردن بهم نچسبند.

با پارچه تمیز و یا سلفون روی سینی را بپوشانید و بگذارید تا خمیرها یک تا 2 ساعت استراحت کنند و حجم آن دو برابر شود. البته دقت کنید که زمان بیشتر باعث ترش شدن خمیر میشود. همچنین باید دقت کنید که همه خمیرها را از همان اول داخل سینی فر بچینید و اگر لازم بود از چند سینی فر استفاده کنید و به هیچ عنوان بعدا خمیرهای استراحت داده شده را داخل سینی قرار ندهید ، چون فرم و حجم نان ها تغییر میکند. فر را با حرارت 200 درجه سانتی گراد به مدت یک ربع داغ کنید و بعد سینی نان ها را داخل فر قرار دهید تا به مدت 12 الی 15 دقیقه منتظر بمانید تا نان ها پخته شوند و روی آنها کمی طلایی شود. بعد از پخته شدن نان ها ، آنها را داخل فویل بپوشانید و روی فویل هم دستمال پارچه ای قرار دهید تا نان ها نرم بمانند.