آرد  4 لیوان (600 گرم)

آرد سبوس دار  چند قاشق

آب 380 گرم 

نمک یک قاشق مربا خوری

شکر یک قاشق غذاخوری سرخالی

مایه خمیر 2 قاشق غذاخوری سرپر

جوش شیرین یک قاشق چایخوری

بیکینگ پودر یک قاشق چایخوری

کنجد به مقدار لازم

روغن 6 قاشق سوپخوری

 مایه خمیر و شکر را در یک لیوان آب ولرم که دست را نسوزاند، با حرارت حدود 40 درجه سانتیگراد ریخته و هم بزنید. درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید تا 10 دقیقه بماند تا مایه خمیر پف کرده و به عمل آید.

در یک ظرف بزرگ، نمک و بیکینگ پودر و آرد را مخلوط کنید. روغن و باقی آب را مخلوط کرده و آن را به وسط آرد اضافه اضافه کنید.

مایه خمیر به عمل آمده را نیز وسط ظرف آرد بریزید و مخلوط کنید.

روی خمیر را پوشانده و بگذارید تا نیم ساعت استراحت کند.

روی سطح کار را مقداری سبوس یا آرد سبوس دار بپاشید. مقداری آرد به دست خود مالیده و خمیر را از داخل ظرف به روی آرد سبوس دار انتقال دهید.

خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

برای رو مال نان ها، یک لیوان آب، یک قاشق چایخوری جوش شیرین و یک قاشق آرد را مخلوط کرده و روی حرارت روی گاز بگذارید. وقتی جوش آمد زود آن را خاموش کنید.

روی هر کدام از قسمت های خمیر را مقداری از این مخلوط آرد و آب و جوش شیرین ریخته و خمیر را فرم دهید. با انگشت خمیر را باز کنید و کمی بکشید تا شیار هایی مانند نان بربری ایجاد شده و خمیر باز شود.

با یک پارچه تمیز، روی خمیر نان بربری را کشیده و اجازه دهید تا دوباره نیم ساعت استراحت کند.

وقتی 15 دقیقه از استراحت نان ها گذشت، فر را با حرارت 250 درجه سانتیگراد روشن کنید تا مدت 15 دقیقه، فر از قبل داغ شود.

وقتی زمان استراحت خمیر ها کامل شد، دست خود را با آب خیس کرده و دوباره با انگشت خمیر را کمی فرم دهید و سوراخهایی روی نان بوجود بیاورید تا نان باد نکند و شکم بهم نزند.

دوباره از مواد رویی نان بربری با قلمو روی نان بمالید. اینکار باعث می شود تا نان شما رنگ طلایی خوشرنگی به خود بگیرد. حالا مقداری کنجد روی نان ها بپاشید و آن ها را در وسط فر قرار دهید.