برنج ۲ پیمانه

هویج ۲ عدد

سینه مرغ ۱ عدد

پیاز ۱ عدد

لوبیا سبز ۱ پیمانه

لوبیا چیتی ۱/۲ پیمانه

سیب زمینی ۲ عدد

سبزی کاکاتوی ۱ ق غذاخوری (به دلخواه)

آرد سوخاری ۲ ق غذا خوری

نمک، زردچوبه، فلفل سیاه، پودر سیر، پاپریکا به مقدار لازم

ابتدا سینه مرغ را بدون استخوان می کنیم و چرخ می کنیم سپس به همراه پیاز رنده شده و ادویه ها و آرد سوخاری مخلوط می کنیم و خوب مواد را ورز می دهیم تا منسجم شود سپس برای ۱ ساعت داخل یخچال گذاشته سپس از مواد به اندازه گردو در دست گرد کنید و داخل روغن داغ سرخ کنید. داخل یک قابلمه لوبیا سبز خرد شده را به همراه هویج نگینی شده و سبزی کاکاتوی و لوبیا چیتی (لوبیا چیتی ها را از قبل خیس کنید و بگذارید تا نیم پز شود و آب آن را دور بریزید) و مقداری نمک و آب اضافه کنید و اجازه دهید به مدت ۴۵ دقیقه مواد با هم به خوبی پخته شوند.

در ادامه کوفته قلقلی ها را به آرامی داخل مواد ریخته و بعد از گذشت ۲۰ دقیقه از پخت مواد فوق سیب زمینی نگینی شده را به مواد اضافه کنید تا همه مواد پخته شوند و آب آن اندازه شود سپس برنج را که از قبل خیس کردیم به مواد اضافه می کنیم.

بعد از اضافه کردن برنج کمی کره یا روغن مایع را اضافه کنید و اجازه دهید تا برنج نرم شود سپس به صورت کته پلو را دم بگذارید و روی قابلمه دمکنی قرار دهید و بگذارید به مدت ۴۰ دقیقه برنج دم بکشد در انتهای پخت کمی زعفران روی برنج بریزید به همین راحتی پلو کردی ما حاضر شد شما می توانید سنگ سیر را به همراه ماست و سالاد میل کنید.