بیسکوییت پتی بور  ۲۵۰ گرم

خامه صبحانه          ۱ بسته

پنیر ماسکارپونه      1 بسته

پودر ژلاتین             ۱ قاشق مرباخوری

کره                       ۸۰ گرم

پودر قند                  ۲ قاشق غذاخوری

ژله                        ۱ بسته

وانیل                      ۱۰ گرم

آب                      ۲٫۵ لیوان

ابتدا بیسکوییت پتی بور را با غذاساز یا میکسر خرد می کنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس کره را به روش بن ماری با بخار آب روی کتری یا سماور ذوب می کنیم و به بیسکوییت اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

مخلوط بیسکوییت و کره را داخل قالب می ریزیم و با پشت لیوان یا قاشق مخلوط بیسکوییت و کره را کاملا فشرده می کنیم تا به کف قالب بچسبد، سپس به مدت ۴۵ دقیقه داخل یخچال قرار می دهیم.

پودر ژلاتین را به همراه یک لیوان آب مخلوط می کنیم و روی بخار کتری قرار می دهیم تا پودر ژلاتین به طور کامل در آب حل شود سپس کنار می گذاریم تا از حرارت بیفتد.

 خامه را به همراه پنیر خامه ای، وانیل و پودر قند  مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس مایه ژلاتین را اضافه می کنیم و مجددا مواد را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. حالا بیسکوییت ها را از یخچال خارج می کنیم.

سپس مخلوط خامه و پنیر را روی سطح بیسکوییت پخش می کنیم و با یک پشت قاشق سطح خامه را نیز کاملا صاف می کنیم و به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد. حالا به سراغ آماده شدن ژله می رویم.

ژله با رنگ دلخواه رو آماده می کنیم سپس در دمای آشپزخانه قرار می دهیم تا از حرارت بیفتد. پس از اینکه مایع ژله از حرارت افتاد آنرا روی لایه خامه ای چیز کیک می ریزیم.

حالا مجددا چیز کیک را در یخچال قرار می دهیم تا ژله ببندد. برای تزیین روی چیز کیک هم می توانیم از میوه های فصل استفاده کنیم.