برنج          ۴ پیمانه

گوشت چرخ شده      ۲۵۰ گرم

سیب زمینی متوسط ۲ عدد

پیاز          ۱ عدد

گوجه متوسط           ۲ عدد

فلفل دلمه ۱ عدد

فلفل تند   ۴ عدد

زعفران دم کره          به مقدار لازم

نعنا و ریحان و شوید تازه برای تزئین          به مقدار لازم

لیمو ترش تازه برش داده شده برای تزئین  ۱ عدد

فلفل سبز شیرین برای دورچین یا تزئین کباب        به مقدار لازم

ابتدا مقداری زعفران را داخل یک ظرف کوچک بریزید، کمی آب جوش به آن اضافه کنید، بگذارید تا زعفران دم بکشد و غلیظ شود، سپس یک سیب زمینی را پوست بگیرید، بشورید، با رنده ریز رنده کنید، آب آن را بگیرید و دور بریزید سیب زمینی رنده شده را داخل یک ظرف بریزید بعد پیاز را پوست بگیرید، تمیز بشورید، با رنده ریز رنده کنید، سپس آب پیاز را جدا کنید و دور بریزید.

پیازها را به سیب زمینی رنده شده اضافه کنید، هم بزنید و با هم مخلوط کنید، سپس مقداری گوشت چرخ کرده را به ترکیب پیاز و سیب زمینی اضافه کنید، با آنها ترکیب کنید، بعد مقداری زعفران دم کرده را به مواد اضافه کنید، با دست حسابی ورز دهید تا خوب با هم مخلوط شوند.

همه مواد را با هم خوب مخلوط کنید تا رنگ، عطر و طعم زعفران کاملاً به خورد مواد برود، سپس ادویه‌ها را که شامل نمک، فلفل سیاه و سماق است به ترکیب مواد اضافه کنید، با دست ورز دهید تا ادویه‌ها کاملاً به خورد مواد برود و عطر آنها پخش شود

مخلوط تشکیل شده را با دست به مدت تقریباً ۱۰ دقیقه ورز دهید تا چربی گوشت درآید و مخلوط تشکیل شده، یکدست و کمی چسنده شود، داخل یک ظرف رویی را با مقداری کره کاملاً چرب کنید سپس مخلوط گوشت را داخل آن قرار دهید، با دست مواد را کف ظرف پهن کنید تا کاملا کف آن را بپوشانند، بعد از آن گوجه‌ها را تمیز بشورید و خشک کنید، به شکل حلقه‌ای برش بزنید، سپس برش‌های گوجه‌ها را روی گوشت‌ها بچینید تا کاملاً آن‌ها را بپوشاند. سپس سیب زمینی را پوست بگیرید، به شکل حلقه‌ای برش بزنید، سیب زمینی‌ها را بشورید و خشک کنید بعد حلقه‌های سیب زمینی را روی گوجه‌ها بچینید، بعد از آن فلفل دلمه‌ را تمیز بشورید و خشک کنید به شکل حلقه‌ای برش بزنید و روی سیب زمینی‌ها قرار دهید. تعدادی فلفل سبز تند را که از قبل تمیز شسته‌اید روی فلفل دلمه‌ها بچینید بعد روی ظرف را با فویل کاملا بپوشانید، سپس ظرف را داخل فر که از ۱۰ دقیقه قبل گرم شده است قرار دهید، دمای فر را روی ۱۵۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید تا گوشت‌ها بپزند.

بعد از آن اجازه دهید تا گوشت به مدت یک ساعت داخل فر بپزد، در این فاصله مقداری آب را داخل یک قابلمه بریزید، قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید تا آب شروع به جوشیدن کند بعد مقداری نمک و روغن هم در آب بریزید و با آن مخلوط کنید. سپس برنج‌ها را که از چند ساعت قبل در آب و نمک خیس کرده‌اید در قابلمه بریزید، اجازه دهید تا برنج‌ها به مدت ۶ تا ۷ دقیقه با آب بجوشند، خوب قد بکشند، بافت آن‌ها کمی نرم شود و به حالت نیم پز در آیند، بعد از این زمان برنج‌ها را آبکش کنید و کنار بگذارید. بعد در یک قابلمه دیگر مقداری روغن بریزید کمی هم زعفران دم کرده به آن اضافه کنید و مخلوط کنید، مقداری کنجد را در قابلمه بریزید و با زعفران و روغن مخلوط کنید تا کنجد کاملاً در کف قابلمه پخش شود، سپس یک تکه نان را به اندازه کف قابلمه برش بزنید و در قابلمه قرار دهید. بعد برنج را در قابلمه بریزید، در آن را ببندید، اجازه دهید تا برنج‌ها به یه مدت یک ساعت دم بکشند و آماده شوند، بعد گوشت را که به مدت یک ساعت در فر پخته است از فر بیرون بیاورید، فویل روی آن را بردارید، دوباره ظرف گوشت را در فر قرار دهید. اجازه دهید تا گوشت به مدت نیم ساعت بدون فویل در فر بپزد، سپس کباب را از فر بیرون بیاورید، روی برنج، در وسط آن قرار دهید سیب زمینی، گوجه و فلفل دلمه‌های کبابی را هم در کنار گوشت روی برنج بریزید و برنج را تزئین کنید.