آرد سفید  3 تا 4 پیمانه

شکر         1 پیمانه

ماست       1 پیمانه

گلاب        2 قاشق سوپخوری

کره          100 گرم

پودر هل   1 قاشق چایخوری

وانیل شکری             1 قاشق مرباخوری

بکینگ پودر              1 قاشق مرباخوری

شربت بار  ¼ پیمانه یا عسل 1 قاشق سوپخوری

روغن مایع 1 قاشق مرباخوری

زرده تخم مرغ           2 عدد

شیر          1 قاشق مرباخوری

کنجد      ½ پیمانه

برای تهیه نان کماج ابتدا مواد داخل یخچال را بیرون می آوریم و کنار می گذاریم تا با دمای آشپزخانه سازگار شود.کره را داخل کاسه ای قرار می دهیم و شکر را به آن اضافه می کنیم و با دورمتوسط همزن برقی آن ها را خوب مخلوط می کنیم تا به رنگ کرمی شود. بیکینگ پودر را به ماست می افزاییم و بعد به مخلوط کره اضافه می کنیم و در حد مخلوط شدن آن ها را با دورمتوسط هم می زنیم. بعد وانیل شکری، عسل، پودر هل و گلاب را نیز به این ترکیب اضافه می کنیم و خوب می زنیم تا مخلوط شوند.

در این مرحله آرد را از الک رد می کنیم و کم کم به مواد اضافه می کنیم و با قاشق مواد را مخلوط می کنیم تا جایی که دیگر با قاشق نتوانیم خمیر را مخلوط کنیم. در ادامه دستمان را با کمی روغن مایع چرب می کنیم. سپس خمیر را مخلوط می کنیم تا دیگر به دستمان نچسبد و خمیر آنوقت است که آماده شده است و دیگر از افزودن آرد جلوگیری می کنیم. سینی فر را بیرون می آوریم و فر را روشن می کنیم و روی 180 درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا گرم شود.

کف سینی کاغذ روغنی می اندازیم و به اندازه نارنگی از خمیر بر می داریم و با دست به آن فرم دایره می دهیم و در سینی قرار می دهیم.همه خمیر را به همین صورت درست می کنیم و با رعایت فاصله حدودا 2 سانت در سینی می چینیم. بعد خمیرها را با انگشت سبابه کمی فشار می دهیم تا پهن و نازک شوند. پس از آماده کردن خمیر سریع مواد رومال را آماده می کنیم. زرده تخم مرغ را داخل پیاله ای می ریزیم و با چنگال آن را از لختگی در می آوریم. سپس روغن مایع را به همراه شیر به آن اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم تا با هم کاملا یکدست شوند، سپس با فرچه داخل این مایه رومال می زنیم و روی خمیرهای فرم داده داخل سینی می کشیم. بعد کنجد روی آن ها می ریزیم و بعد کاتر شش پر را در وسط خمیرها می گذاریم و کمی فشار می دهیم. سینی را در طبقه وسط فر می گذاریم و اجازه می دهیم با همان درجه که گرم شد به مدت 20 الی 25 دقیقه شیرینی ها بپزند و روی آن ها طلایی بشود.