مواد لازم کیک

تخم مرغ 3 عدد

آب ¾ لیوان

روغن مایع 2/1 لیوان

پودر کیک ردولوت

مواد لازم تهیه کرم

کره 100 گرم

پنیر خامه ای 100 گرم

شیر سرد 5 قاشق غذا خوری

ابتدا فر را روشن نموده وبه مدت 15 دقیقه  در دمای 180 درجه سانتی گراد (356 درجه فارنهایت ) تنظیم نمایید.

تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته و 3-2 دقیق با دور تند همزن تا پف کردن و سفید شدن آن مخلوط نمایید.

نصف لیوان روغن و ¾ لیوان آب به محتویات ظرف افزوده و با دور متوسط همزن به مدت یک دقیقه مخلوط نمایید.

پودر کیک ردولوت برتر را کم کم به محتویات ظرف افزوده و با دور کند همزن به مدت 2-1 دقیقه تا یکنواخت شدن محتویات مخلوط نمایید.

سطح داخلی قالب را با مقداری روغن چرب کرده و کمی آرد کف آن بپاشید. می توانید به جای این کار کف قالب کاغذ روغنی قرار دهید.

خمیر را در قالب بریزید  و به مدت 30تا 45 دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید.

آماده سازی کرم: پودر خامه وانیلی برتر را در ظرف گودی بریزید.5 قاشق غذا خوری شیر را به آن اضافه کرده و با قاشق مخلوط کنید. کره را در دمای محیط قرار دهید تا کاملا نرم شود سپس کره نرم شده و پنیر خامه ای را به مخلوط بیافزایید و 2 الی 3 دقیقه با دور متوسط همزن برقی مخلوط کنید تا کاملا یکنواخت شود. در صورت استفاده از همزن دستی مدت بیشتری هم بزنید تا یکنواخت شود.کیک را از عرض برش بزنید به طوری که دو لایه کیک داشته باشید. کرم را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید روی لایه زیرین کیک یک قسمت از کرم را ریخته کاملا پخش و صاف نمایید.لایه دوم کیک را روی آن قرار دهید و با بقیه کرم سطح آن را کاملا بپوشانید. مقداری از کیک را که برای تزیین نگه داشته بودید با دست پودر کنید و روی کرم بپاشید. میتوان برای تزیین از مربای آلبالو استفاده کرد که طعم بسیار مطلوبی به کیک ردولوت خواهد داد.