گراتن بادمجان و سیب زمینی

مواد لازم:

بادمجان دلمه‌ای       ۴ عدد متوسط

پیاز                        ۱ عدد متوسط

سیب‌زمینی              ۴ عدد متوسط

گوشت چرخ شده     ۴۰۰ گرم

پنیر پیتزا به میزان لازم

رب گوجه‌فرنگی      به میزان لازم

فلفل سیاه و زردچوبه          به میزان لازم

آویشن                             به میزان لازم

مواد لازم سس سفید گراتن بادمجان و سیب‌زمینی:

آرد           دو قاشق سوپ‌خوری

کره          ۲۰ گرم

شیر          ۲ لیوان

نمک و فلفل             به میزان لازم

بادمجان‌ها را با پوست یا بدون پوست، حلقه‌حلقه کنید. روی آن‌ها نمک بریزید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید سپس بادمجان‌ها را در روغن سرخ‌کنید.

  • پیازها را نگینی کنید و در یک ماهیتابه بریزید. سپس گوشت چرخ‌کرده را به آن اضافه کنید و کمی تفت دهید تا رنگ گوشت عوض‌شده و سرخ شوند.
  • در این مرحله ادویه‌ها را اضافه میکنیم. ( نمک، فلفل، زردچوبه و آویشن را به گوشت اضافه کنید. رب گوجه فرنگی را نیز اضافه کنید و تفت دهید. تفت دادن را تا زمانی که رب سرخ شود و کاملا به خورد گوشت برود، ادامه دهید.
  • کره را درون ظرف گودی آب کرده و آرد را به آن اضافه کنید و مرتباً آرد را به هم بزنید تا نسوزد. شیر و نمک و فلفل را به محتویات ظرف اضافه کنید و با حرارت شعله کم هم بزنید تا مواد به‌خوبی ترکیب و یک دست شوند.

فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. در یک ظرف نسوز یک لایه از بادمجان‌های سرخ شده قرار دهید. سپس روی آن‌ها را به یک لایه از سس سفید آماده شده آغشته کنید. روی سس، یک لایه از پنیر پیتزا و سیب زمینی های ورقه شده قرار دهید. درنهایت یک لایه گوشت روی مواد بریزید و با پنیر پیتزا کاملاً روی مواد را بپوشانید. این مراحل را تا تمام شدن مواد ادامه دهید. کمی از پنیر پیتزا را نگه دارید و هنگامی که اخرین لایه را با گوشت پر کردید، روی آن را با پنیر پیتزا بپوشانید. مواد آماده شده را ۳۰ دقیقه در فر قرار می دهیم .