برنج          ۴ پیمانه

دانه انار     ۲ پیمانه

مرغ          ۵۰۰ گرم

رب انار      ۱ قاشق غذاخوری

پیاز          ۲ عدد متوسط

زعفران دم کرده        ۲ قاشق غذاخوری

سیر                       ۲ حبه

خلال پسته               ۱ قاشق غذاخوری

خلال بادام              ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه     به مقدار کافی

روغن و زردچوبه      به مقدار کافی

برای تهیه انار پلو مجلسی ابتدا برنج را نسبت به نوع آن می خیسانیم، سپس داخل یک قابلمه مناسب را تا نیمه از آب پر می کنیم و روی حرارتزیاد قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید. در ادامه ۱ قاشق سوپخوری نمک به قابلمه آب جوش اضافه می کنیم. پس از اینکه آب جوش امد برنج را داخل آب جوش می ریزیم و صبر می کنیم تا دانه های برنج نرم شود. زمانی که دانه های برنج کاملا نرم شده بود و مغز آن کمی گیر داشت برنج را آبکشی می کنیم، سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم.

کمی روغن داخل قابلمه می ریزیم و به انتخاب خود از نان لواش یا سیب زمینی ورقه ای برای ته دیگ استفاده می کنیم. حالا برنج را روی روی ته دیگ می ریزیم و یک دم کنی روی درب قابلمه قرار می دهیم و اجازه می دهیم برنج دم بکشد. در ادامه گوشت مرغ را به همراه ۲ لیوان آب، ۱ عدد پیاز، ۲ عدد سیر و مقداری نمک و زردچوبه داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا گوشت مرغ پخته شود، سپس انرا از قابلمه خارج می کنیم و به صورت ریش ریش خرد می کنیم.

پیاز باقیبمانده را به صورت نگینی خرد می کنیم و در یک تابه مناسب تفت می دهیم تا سبک شود، سپس مرغ ریش ریش شده را به همراه رب انار، نصف دانه های انار و ۱ قاشق غذاخوری زعفران دم کرده اضافه می کنیم و چند دقیقه تفت می دهیم. در اخر خلال بادام و خلال پسته را اضافه می کنیم و چند دقیقه دیگر تفت می دهیم تا مواد کاملا یکدست شوند. پس از اینکه برنج دم کشید آنرا در دیس می کشیم، سپس مقداری از برنج را با زعفران دم کرده مخلوط می کنیم.

می توانیم مخلوط مرغ را با برنج مخلوط کنیم یا اینکه روی برنج به صورت تزیین کرده اضافه کنیم. توصیه ما این است که از گوشت مرغ و دانه های انار برای تزیین انارپلو استفاده کنید تا ظاهر غذا هنگام سرو مجلسی تر باشد.